Jak 1 mění

(Sepsáno někdy kolem roku 2013)

Často uvažuji, zda skutečně máme dopad na věci kolem sebe; na kolik jsme hybateli a na kolik nás nese proud. Zatím jsem skromným optimistou (asi to mládí!). Nevěřím v okamžité spasení, ani v revoluci, nýbrž v drobné změny dlouhodobě či ve správný okamžik (iniciace). Dost řečí.

Dál bych se rád věnoval potenciálu, který se ukrývá v jednom člověku. Zajisté má nějaký vliv. Čím víc ovládá prostředků, může víc působit. Co můžu dělat právě já?

1. Myj si ruce

2. Choď k volbám

3. Daruj krev

4. Zapiš se do registru dárců kostní dřeně

5. Předávej, co umíš; doučuj děcka, sdílej přes kontakty, edituj wikipedii (piš či překládej)

6. Třiď odpad

7. Kupuj s rozmyslem; každou utracenou korunou volíš, co se tu bude dál prodávat

8. Sázej; kytky, stromy, keře

9. Tvoř; vyjadřuj se písemně, kresleně, malovaně, hudebně, sochně, divadelně, kuchařsky

10. Dávej zpětnou vazbu (osobně, písemně); jak tu negativní, tak i tu pozitivní – politikům, učitelům, aktivistům, přátelům

11. Uklízej společné; když se válí odpadky mimo koš, seber je, čím hezčí prostředí, tím hezčí žití

.. seznam není úplný, můžete mi napsat, co ještě chybí ..

1 komentář u „Jak 1 mění

  1. míchačka

    Ještě např. podporuj kulturu – choď do divadla, na koncerty, výstavy apod. NEJEN když je to zdarma. Čti. Bichle, saláty, komiksy, vtipy… Vyjadřuj se též tanečně, pohybově, výrazově. Dávej, ale též přijímej zpětnou vazbu. Občas něco udělej jinak, než jak máš ve zvyku. Kromě mhd občas vyzkoušej např. chůzi, jízdu na kole, koloběžce, běžkách apod. Buď sám sebou. Vnímej krásu kolem sebe. Važ si i obyčejných lidí a věcí. Sázej taky houby, mechy, kaktusy a jmelí. Copak jmelí, ale hlavně! Hlavně se usmívej. Někdy to úplně stačí.

    Celé to spočívá v tvém přístupu k životu. Když dokážeš změnit něco uvnitř sebe, okolní svět to pocítí a zareaguje na to.

Napsat komentář