Erasmus: Roztomilé bydlení

V neděli jsem se po ránu potkal v bytě s majitelem. Mimochodem dobře, že se mi poštěstilo zařídit bydlení dřív – nyní by mi to dalo zabrat, jelikož Utrecht studenty praská ve švech. Asi pětina obyvatel města jsou študáci..

livinghere

Sáhl jsem po nejlevnějším dostupném za 375 euro měsíčně, jistě by šlo vyhandlovat i něco levněji, kdybych byl místní. Jako zahraničnímu studentovi mi byl nabídnut pokoj krátkodobě s lehce nadsazenou cenou, za to je plně vybaven a nemusím se o nic starat. (Někteří bydlí i za 450 až 500 éček.)

Bydlení se nachází pět minut jízdy na kole od centra. A pětadvacet minut jízdy na kole od školního kampusu. Je to dvoupatrový domek, v přízemí máme místo na kola, v prvním patře kuchyň, balkónek a dvě obytné místnosti a v posledním patře – kde bydlím já – je ještě další obytná místnost a koupelna.

jaVodarna

Zrána mě probouzí slunce přicházející velkým oknem. Mám výhled na vodárenskou věž.

Postupně se do domku sjížděli jeho noví obyvatelé. Jako první jsem se seznámil s Němkou Julií, pak dorazil Malajsiec Andrew a sestavu doplnila Finka Taja. Dočasným hostem je kamarád Aleš, který je v nelehké situaci shánění střechy nad hlavou. Spolubydlící prozatím vypadají v pohodě. Hlavně mi přijdou velice klidní a tiší – nechci sýčkovat, ale možná se budou víc učit než se bavit!

kytara

V uzoučké kuchyni si jsou všichni blízko. Johnny Cash made in Czech. Dívka je Sarah z Austrálie, Aleše vpředu asi podle obličeje nepoznáte

Já mám sice okna do rušnější ulice, ale v noci stejně ztichne. Vnitroblok je samá zeleň – což mi připomíná, že hned vedle domu máme taky park, kde jsou i pávi a daňci. Musím říct, že nám zatím počasí přeje, ale prý je to vyjímka. Nicméně ty deště aspoň zavlažují floru, a tak jsou tráva i stromy nádherně zelené – přijde mi, že víc než u nás.

balcony

Jako poslední dokumentační materiál přidávám video aktu polévání studenou vodou. Kdo jste to ještě nepotkali, vězte, že je to lavinovitě šířící se výzva – buď přispějete na charitu (výzkum sklerózy) a nebo se taky polijete. Nechtělo se mi do toho, hlavně protože to teď dělá každý. Nicméně mne nominovala milá, malá Markétka – dcera mých přátel – tak jsem před ní nechtěl být zahanben. Na charitu přispěji, až budu generovat nějaký zisk. Zatím jsem dost ztrátový.

Napsat komentář